Zwiększenie świadomości bezpieczeństwa – Dni Bezpieczeństwa 2019

Krosno / Rzeszów

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Naszym priorytetem jest aby nasi pracownicy nie tylko bezpiecznie wykonywali swoje obowiązki, ale również by bezpiecznie wrócili do domu i mogli chronić swoich bliskich. Zależy nam na podnoszeniu świadomości wśród naszych pracowników w tym zakresie. Stąd pomysł na organizację „Dni Bezpieczeństwa” w naszych obu zakładach – w podrzeszowskiej Tajęcinie oraz w Krośnie. 

Pod koniec stycznia, nasz dział BHP i OŚ (Bezpieczeństwo i Higiena Pracy oraz Ochrona Środowiska) połączył siły z firmą Passio. Wspólnie zorganizowali stanowiska szkoleniowe bazujące głównie na ćwiczeniach praktycznych. Zależało nam aby zorganizować coś więcej niż typowe zajęcia BHP. Skupiliśmy się na praktycznych radach i ćwiczeniach.  

  • stanowisko „bezpieczeństwo drogowe” – nasi pracownicy mogli skorzystać z symulatora zderzeń, założyć alkogogle i narkogogle i zobaczyć jak reaguje ciało przy różnych promilach, a także przez gogle VR zapoznać się z animacją dotyczącą noszenia odblasków. 
  • stanowisko tamowania masywnych krwotoków z ćwiczeniami praktycznymi – tu odbywało się prawdziwe ratownictwo medyczne z tryskającą krwią i urwanymi kończynami. 
  • stanowisko ergonomii/aranżacji miejsca pracy – w jakiej pozycji należy siedzieć przed komputerem? Jak odciążyć zmęczony kark, a także dlaczego warto się rozciągać podczas pracy przez kilka minut? Nasi pracownicy podczas praktycznych zajęć na matach poznali odpowiedzi na te pytania. 
  • stanowisko zdrowe odżywianie + pomiary składu ciała oraz pomiary parametrów życiowych – to była prawdziwa uczta owocowo-warzywna z pysznymi zdrowymi koktajlami oraz praktycznym poradami co i jak jeść, aby nasze ciało było w dobrej kondycji. 

W naszych warsztatach wzięło udział ponad 700 osób! 

Paweł  – Operator Procesów Chemicznych

Podczas dni bezpieczeństwa wziąłem udział w zajęciach z ergonomii oraz tamowania masywnych krwotoków. Obydwa wykłady były bardzo ciekawe. Zdobyłem przydatną wiedzę, którą mogę podzielić się również z bliskimi. Zakupiłem już nawet opaski uciskowe tamujące masywne krwotoki które rekomendował trener. Podczas zajęć z ergonomii mogłem porozmawiać z fizjoterapeutą który podszedł do mnie indywidualnie. Pokazał mi jak prawidłowo podnosić, jak ćwiczyć rano oraz jak powinienem spać by trzymać swój kręgosłup w lepszej kondycji. Korzystam z tej wiedzy codziennie i zauważam dużą zmianę. 

Fajnie, że nasza firma wychodzi z takimi inicjatywami dla pracowników i w sposób praktyczny podnosi świadomość w zakresie bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy i tematyki ergonomii. 

Zobacz także:

Translate »