Akademia Collins Aerospace Wrocław – co nowego?

Wrocław

Ruszyła Akademia Collins Aerospace Wrocław!

Jak już wcześniej informowaliśmy na naszych oficjalnych stronach od marca w Collins Aerospace Wrocław ruszyło centrum szkoleniowe dla naszych pracowników. Jest to dla nas jako firmy jeden z ważniejszych punktów na mapie drogowej Collins Wrocław w 2021 roku. Dlaczego? Przeczytajcie poniżej!

W marcu tego roku jeden z budynków naszej firmy został odebrany i przeznaczony do użytkowania jako miejsce do rozwoju kompetencji i umiejętności pracowników Collins. Na budynku widnieje imponujący mural, który już w maju z dumą Wam prezentowaliśmy. Poprzez Akademię Collins chcemy kształcić, rozwijać i budować świadomość naszych pracowników z zakresu wiedzy technicznej.  
Dążymy do tego, aby Akademia stała się obszarem wzorcowym, odbiciem najlepszych praktyk oczekiwanych w zakładzie. Dysponujemy fachową kadrą trenerską oraz nowoczesnymi maszynami sterowanymi numerycznie m.in. tokarką SQT-250M f-my Mazak oraz frezarką Mini-Mill f-my Haas. Posiadamy uniwersalny sprzęt kontrolno – pomiarowy stosowany przy stanowisku operatora. Do dyspozycji mamy też pracownie komputerową z dostępem do oprogramowania CAD / CAM i bibliotekę z fachową literaturą branżową.
– mówi Cyprian Barwicki, starszy technolog w Collins Aerospace Wrocław, odpowiedzialny za rozwój Akademii Collins Wrocław.

Jednym z głównych celów Akademii jest nauczenie wytwarzania komponentów zgodnie z dokumentacją technologiczną przez poprawne czytanie rysunku technicznego, pomiary oraz prawidłowe przygotowanie obrabiarki, a co za tym idzie wykonanie obróbki na maszynie. W programie są też przewidziane szkolenia z zakresu narzędzi i metod organizacji pracy. Pracownicy otrzymują na wstępie pakiet szkoleń, a dzięki dobrze wyposażonemu centrum treningowemu mogą w praktyczny sposób rozwijać swoje kompetencje już podczas pierwszych dni swojej pracy.
Niewątpliwie dodatkowym atutem szkoły są moduły związane z ciągłym doskonaleniem. W Akademii Collins, operatorzy uczą się podstawowych umiejętności usprawniania procesów i szukania strat podczas wytwarzania produktów. Główne założenia wdrażania naszych pracowników w codzienną pracę opieramy o podstawowe narzędzia z zakresu Lean Management.
 – mówi Katarzyna Kaczmarek – lider ACE/OPEX, która wspiera Akademię Collins
A jak same szkolenia oceniają osoby już przeszkolone?
Myślę, że inicjatywa szkoły treningowej jest dobrym pomysłem. Pozwala zdobyć niezbędną wiedzę oraz pożądane przez firmę umiejętności. Podczas szkoleń mamy możliwość przypomnieć sobie część technikaliów oraz wymienić spostrzeżenia i doświadczenia z innymi pracownikami. Zakres szkoleń jest intensywny i porusza wiele tematów.
– mówi Patryk Rygas, operator produkcji, Collins Aerospace Wrocław

 

Jeżeli chodzi o wiedzę, którą zdobyliśmy podczas szkoleń, jak najbardziej jest ona przydatna podczas pracy i rozwiązywania codziennych problemów, które są nieodłączną częścią produkcji. Możemy dzięki temu już z pozycji operatora, przygotować potencjalne rozwiązania, zauważać niedoskonałość procesów i odpowiednio wcześniej reagować zgłaszając je technologom. Szkolenie wzmacnia również w nas poczucie pewności posiadania wiedzy oraz uruchamia naszą wszechstronność.
– dodaje Robert Smyczyński, operator produkcji, Collins Aerospace Wrocław

 

 

 

Artykuł opracowała:
Agnieszka Kobak
specjalista ds. komunikacji
Collins Aerospace Wrocław

 

 

Zobacz także:

Translate »